X
تبلیغات
زولا
ارائه ی آموزش های رایگان روزانه در حوزه تفکر مثبت نگر و پیشرفت شخصی

مثبت بیندیشیم

چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 ساعت 09:34

آیا تاکنون پارکینگی نزدیک محل ورود به ساختمانی خواسته اید اما در نهایت شما در ابتدای فضای پارکینگ پارک کردید. من شرط می بندم که تفکر شما این گونه بوده است: «من احتمالا فضای نزدیک تری برای پارک نخواهم یافت.» ذهن شما چندین بار این جمله را تکرار و تحلیل می کند.کلمه «نمی توانم» یک تفکر منفی است که با اندیشه و نظر شما ارتباط دارد. آن را «تصدیق منفی» Negative-affirmation می نامند. 

شما احتمالا تعداد زیادی از این دست اتفاقات را در زندگی خود تجربه کرده اید. شما خواستار خانه ای زیباتر یا ماشینی بهتر هستید اما به علت پاره ای از دلایل اوضاع تغییر نمی کند. حالا به من اجازه دهید تا برایتان توضیح دهم که ذهن انسان چگونه کار می کند. هر زمانی که شما می اندیشید و یا چیزی را می بینید مغز شما اتفاقات را با صدا، بو، احساس و حس های دیگر ذخیره می کند در حالی که شما از این اتفاق مطلع نیستید. برخی از مواقع شما صدایی را می شنوید، این اتفاق در ذهن شما جریان پیدا کرده و ذهن آن را تداعی معانی می کند. این صداها را به نام تداعی کننده ها anchor می نامند.

همچنین بوها نیز تداعی کننده هستند. هر بار شما بوی خاصی را تجربه می کنید که با یک اتفاق ارتباط دارد و این تفکرات و نظرات از ذهن شما نشٲت می گیرند. ما می توانیم از این تداعی کننده ها به شیوه خوب و مثبت بهره بگیریم. ما باید درک کنیم که ذهن ما قادر به تحلیل کلمات منفی مانند «نه» نیست. به عنوان مثال اگر با خود بگوییم «من دیر نخواهم کرد» ذهنمان آن را به صورت «من دیر خواهم کرد» تحلیل می کند. باور کنید که این جملات کارایی دارند. در نود درصد از مواقعی که من به جای پارکی نزدیک محل ورودم نیاز دارم آن را یافته ام و در مواردی هم که جایی برای پارک نیافتم به این علت بوده که آن را «واقعا» نخواسته ام.تفکر مثبت مانند ورزش نیاز به تمرین دارد. 

هرچه بیشتر آن را تکرار کنیم نتایج بهتری می گیریم. تفکر و احساسات منفی را از خود دور کنید و به احساسات مثبت اجازه جولان بدهید.ورود احساسات منفی را با گفتن کلمه روز «بعدی» از ذهن خود دور کنید و به اندیشه های مثبت روی آورید. بر اهدافتان تمرکز کنید. اندیشه و تفکرات ما برخلاف مسائل و مشکلات در زندگی سرمایه های ما هستند. از جملات مثبت در زندگی روزمره خود استفاده کنید مانند «من امروز بیش از روز قبل احساس امنیت و آرامش می کنم»،«من امروز کاملا خوب هستم» و «امروز روز دیگری سرشار از موفقیت برای من است.»


منبع: ویستا

نظرات (3)
شنبه 8 اردیبهشت 1397 ساعت 06:11
سلام علیکم
بنده هم به این نتیجه رسیده ام که نیمی از اتفاقات روزمره ام از تفکراتم تاثیر میگیرد ....
چه بسا مثبت اندیشی انسان را به قله های موفقیت می کشاند .
متشکرم
پاسخ:
بله دقیقا
موفق باشید
امتیاز: 0 0
جمعه 7 اردیبهشت 1397 ساعت 08:37
من هر روز همین حرفها رو میگم، اما رئیسم میگه تو دیونه شدی! امروز افتضاح بودی!
پاسخ:
دیگه رئیسن و کاریشون نمیشه کرد. :)
امتیاز: 0 0
پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 11:32
سلام
سپاسگزارم ازحضورتان درپیج بنده
قلمتان نویسا وارزشمند
شادزی
پاسخ:
خواهش میکنم. :)
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر شما
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد